21.2.2012 (na Moiřiny narozeniny) se Moirušce narodilo krásných 9 štěňátek

ve vrhu nebyl žádný DS, žádný zálomek, všechna štěňátka mají ridge a minimum bílé

  • 5 pejsků
  • 4 fenky

všechna štěňátka jsou standardní

                                                                                                                                                                                

Odešla nám další štěňátka

Už nás opustila více jak polovina štěňátek. První již zmiňovaný Cairo odjel do Ostravy a následně bude cestovat s páníčkama do Belgie. Další v pořadí nás opustila Cerea, která má nový domov na Slovensku – v Trenčíně. V sobotu nám odjela další dvě štěňátka: Caesar do Staré Hutě (u Příbrami) a Connor na Slovensko – do Sence. Jako s poslední jsme se tento týden rozloučili s Coffi, která odjela do Českého Krumlova. Doufáme, že štěňátka budou v nových domovech šťastná, nebudou moc zlobit a hlavně budou svým rodinám dělat jen samou radost.

IMG_0731

51. den

Štěňátka se nám už brzy rozutečou do nových domovů, proto se jim ještě před odchodem snažíme nabídnout co nejvíce poznatků. Včera nás například navštívila nová kamarádka Angelí (Cane corso). Štěňátka byla ihned zvědavá, co za pejska se to z nimi přišlo podívat, ale ze začátku byli obezřetní. Když se s Angelí více seznámili a zjistili, že je to vlastně hodná teta, začali kolem ní poskakovat, hrát si s ní a dokonce museli vyzkoušet, zda třeba i ona nemá to výborné mléčko, co pijou od maminky.
Fotky jsou zde

46. den

Štěňátka už mají za sebou 6. týden. Jsou naprosto úžasní a hlavně moc krásní. Nemůžeme se na ně vynadívat. Ve středu poprvé cestovali autem. Jeli jsme na veterinu, kde štěňátka dostala očkování, tetování a dokonce i čip. Všichni byli moc stateční a zvládli to na jedničku. No jo, teď už jsou z nich velcí psi. Do fotogalerie přibyly nové fotky a hlavně už jsme štěňátka pojmenovali. První jméno si vybírali budoucí pánečci a druhé jméno jsme každému dali podle názvu nějaké hvězdy. Snad jim přinese štěstí.

IMG_0023

32. den

Dnes byla štěňátka poprvé venku. Ze začátku z toho všichni byli vykulení, ale za chvilku se rozkoukali a už řádili. To běhání je tak zmohlo, že jakmile jsme je přenesli zase do pelíšku, ihned usnuli.
Fotky zde

IMG_2745

 

30. den

Dnes malí dostali poprvé suché granule a vůbec nezaznamenali žádnou změnu. Vrhli se na to jako obyčejně.  Taky proběhlo další velké focení hlav, ridgů a postojů. Fotky bude mít zítra každý ve svém profilu.

28. den

Štěňátka jsou čím dál živější a také čím dál víc vnímavější. Začínáme je zvykat na cizí lidi, děti, všemožné zvuky. Dnes jsem například v místnosti pro štěňátka vysávala: na chvilku zbystřili, ale za chvíli si vysavače přestali všímat a začali si dál hrát a kousat se. Jsou to šikulové!

IMG_2125   IMG_2126IMG_2130IMG_2135

 

 

 

 

22. den

Štěňátkům jsme dnes trochu zvětšili bednu, ať už se můžou učit chodit venčit mimo pelíšek (modrému klukovi se to jako prvnímu povedlo). Dostali krásné nové obojky, takže už konečně vypadají jako pořádní pejsci :-) Samozřejmě jsem je vyfotila, fotky má každý ve svém profilu. Některým se však vůbec nechtělo a byli na mě pěkně naštvaní, že jsem je nenechala spinkat. Ani do objektivu se mi nechtěli podívat :-)

Dnes byl pro štěňátka velký den. Poprvé dostali dospělácké jídlo: kaši z granulí. Ze začátku se k tomu stavěli podezíravě, ale jak si jednou lízli, nechtěli přestat. Velice jim to chutnalo, což se můžete přesvědčit v této fotogalerii a také v následujícím videu:

20. den

Naši miláčci jsou čím dál krásnější. Netráví už veškerý čas jen spinkáním a papáním, ale začínají si spolu hrát, poznávat okolí

IMG_1348 IMG_1351 IMG_1373

 

 

 

17. den

16. den

Dnes proběhlo velké focení, fotky jednotlivých štěňátek najdete v jejich profilech. Jsou naprosto úžasní. Všichni už nejistě pochodují po bedničce, začínají se kousat a vrčet na sebe.

IMG_1305 IMG_1325 IMG_1329

 

 

 

14. den

To to letí… Štěňátka už mají dva týdny. Dneska probíhalo stříhání drápků, což zvládli úplně super, a odčervování. To už se jim zase tak nelíbilo, protože u toho prskali, šklebili se, trhali sebou… :-)  Ale jsou to šikulové. Začíná období, kdy už jen nejí a nespí, ale postupně prozkoumávají svět. Pomaličku chodí (teda jestli se tomu vůbec dá říkat chůze), ožužlávají se, začínají vrčet. Chuť k jídlu mají pořád stejnou, ne-li větší. Taky nám krásně přibírají. Největší je pan světle modrý, ten má neuvěřitelných 1470g. Červená holčička, i když má jen 860g se však při bitce o mlíčko nikdy nenechá zahanbit a probojuje si to nejlepší místečko. Ta nás určitě ještě všechny překvapí :-)

13. den – štěňátka už začínají chodit

11. den – svačinka :-)

9. den

Štěňátka nám krásně rostou, většina z nich už má kolem 1 kg. Jsou to macíčci. Jsou čím dál víc obratnější, už se pomaličku snaží chodit. Hnědý pejsek, jako první, dokonce začíná otevírat očička. Moira se o ně pečlivě stará a pravidelně je krmí. To je vždycky boj! No, jsou vážně zlatí…

IMG_11162. den

Štěňátka jsou opravdu překrásná. Nemůžeme se na ně vynadívat. Malé holky by byly nejraději stále u nich.

IMG_0676 IMG_0668 IMG_0667

 

 

 

 

 

Konečně jsme se dočkali! Po dlouhém porodu je na světě krásných 9 štěňátek. Moirinka si to správně načasovala na svoje narozeniny a dostala tak ten nejkrásnější dárek. Je velice šikovná maminka, o štěňátka se vzorně stará a vůbec se od nich nehne. Je to naše šikulka.

IMG_0555