18.2.2011 (na den přesně jako před rokem) se Moirušce narodilo krásných 10 štěňátek

ve vrhu nebyl žádný DS, žádný zálomek a všechna štěňátka mají ridge

  • 5 pejsků (1 nestandardní – 3 korunky)
  • 5 fenek (2 nestandardní – 4 korunky, posun korunek)

                                                                                                                                                    

Postupně přidávám fotky našich B štěňátek z nových domovů. Všem se daří moc skvěle a my jsme rádi, že se pro ně našly tak super rodiny.

Tak už se nám téměř všechna štěňátka rozjela do nových domovů. Přejeme jim, ať krásně rostou, objevují nový svět a svým rodinám dělají velkou radost!!

48. den

Štěňátka se nám co nevidět rozutečou do nových domovů, proto si jich užíváme, co nejvíc to jde.
Páteční první jízdu autem, očkování a tetování zvládli všichni, sice občas s malinkým kňouráním, ale byli moc stateční. V sobotu jsme měli velkou návštěvu. Přijeli se k nám podívat naši pejsci z minulého vrhu: Aston a Acheron. Štěňátka byla velmi odvážná a někteří z nich se chtěli ihned s velkými bráchy kamarádit a hrát si.
Stále jsou moc hodní. Budí se až kolem 6 hodiny, kdy už vyžadují proběhnutí po dvorku. Jakmile se trochu vydovádějí, zalezou si všichni spokojeně do boudy a spinkají. Celý den už tráví venku a prozkoumávají nejrůznější zákoutí. Velmi se jim zalíbil náš břečťan, z kterého už nezbylo téměř nic :-) Jsou to prostě naše zlatíčka.

b-48den-1 b-48den-2 b-48den-3 b-48den-4 b-48den-5 b-48den-6

41. den

Štěňátka už začínají více zlobit, ale pořád jsou strašně moc hodní. Konečně nastalo pěkné počasí a štěňátka můžou trávit odpoledne venku.
V sobotu nás navštívili Brychtovi a nafotili spoustu kráísných fotek, které mají štěňátka ve svých profilech.
Chtěla bych jim za fotky i milou návštěvu moc poděkovat.
Dnes proběhlo 3. odčervení a v pátek nás čeká očkování a tetování. Doufám, že budou všichni moc stateční a zvládnou to.

35. den

Dneska byla štěňátka poprvé venku a velmi se jim tam líbilo. Svítilo krásně sluníčko, takže ten, kdo nechtěl skotačit a objevovat skrytá místa naší zahrady, se spokojeně vyhříval. Na všech bylo vidět, že jsou úplně moc šťastní. Vesele poskakovali, běhali, navzájem se škádlili…
Po společném skotačení všichni padli únavou a spokojeně pak usnuli ve svém pelíšku.

b-35den-1 b-35den-2 b-35den-3 b-35den-4 b-35den-5 b-35den-6 b-35den-7

27. den

Dneska proběhlo jedno z dalších větších focení. Štěňátka mají nové fotky ve svých profilech.
Rostou nám jako z vody. Všechno je zajímá, všude se chtějí podívat a milují všechno, do čeho se dá kousat :-)

b-27den-1 b-27den-2 b-27den-3 b-27den-4 b-27den-5 b-27den-6 b-27den-7

20. den

Štěňátka nám krásně rostou a vyvíjejí se. Už dokážou bez nějakých větších problémů chodit, vidí, slyší a začínají jim růst zoubky (nejraději si je trénují na ostatních).  Už je u nás malinko veseleji, protože pokud se štěňátkům cokoliv nelíbí, umí to dát hlasitě najevo. Moira je stále ještě vzorně krmí, ale už je vidět, že jim to za chvilinku nebude stačit a budeme muset přejít na kašičku.

b-20den-1 b-20den-2 b-20den-3

15. den

Dneska se se štěňátky mazlila naše nejmenší Romanka. Byla z nich úplně unešená. Každého si chtěla pochovat a popusinkovat.

b-15den-1 b-15den-2 b-15den-3 b-15den-4 b-15den-5

14. den

Ve čtvrtek jsme štěňátkům poprvé stříhali drápky. Bylo to velice náročné. Vydržet chvilku bez hnutí, to není vůbec jednoduché. Ale všichni to nakonec úspěšně zvládli (nejšikovnější byl zelený kluk). Potom následovalo odčervení. To jim ale vůůůbec nechutnalo. Někdo to jakž takž přežil a jiní se otřepávali a prskali kolem.
Videa z odčervování jsou v profilech jednotlivých štěňátek.

13. den – už chodíme

13. den – odpočinek

13. den

Dneska proběhlo velké focení našich štěňátek. Každý z nich má nové fotky ve svém profilu.
Všichni už začínají pomalu chodit a už mají i otevřená očička. Všichni štěňátka často vesele pozorujeme, jak se snaží udělat své první krůčk y a občas se jim podaří i skončit nožkama nahoru :-) Ale všichni nám rychle rostou a už se začínají i hlasitěji ozývat. Hlavně když je Moira na blízku a oni se hlásí o jídlo a nebo když se jim něco zdá – to se vždy ozývá roztomilé kňourkání.

b-13den-1 b-13den-2 b-13den-3 b-13den-4 b-13den-5 b-13den-6 b-13den-7 b-13den-8

8. den

Štěňátka už začala velmi přibývat na váze, někteří dokonce až o 150g za den. Už jsou z nich velcí cvalíčci a stále jsou moc hodní. Jen papají a spinkají. Celá naše rodinka s nimi tráví většinu času. Stačí jen samotné pozorování. Člověk by se na ně dokázal dívat celý den.

b-8den-1 b-8den-2 b-8den-3 b-8den-4 b-8den-5 b-8den-6

7. den – velká bitva o mlíčko

2. den

Štěňátka celý den jen spinkají a papají. Moirinka se o ně vzorně stará, nechce se od nich vůbec hnout. Je z ní vzorná maminka. Děkujeme Moirince a Sorbonnkovi za tak krásná štěňátka.

b-2den-1 b-2den-2 b-2den-3

Narození

b-1den

Konečně jsme se dočkali. Všichni už jsme byli netrpěliví, Moira si dávala na čas. Je až neskutečné, že se štěňátka narodila ve stejný den jako před rokem. Moirinka to tak asi plánovala :) Rodili jsme v noci, doma byl klid, což Moiře vyhovovalo. První štěňátko se zase narodilo na netradičním místě. Tentokrát na sedačce v obýváku (ložnice už totiž byla zabraná). Porod byl náročnější než minule, protože štěňátka byla větší. Ale Moira vše dokonale zvládla a porodila nám nádherných 10 štěňátek.