18.2.2010 se Moirince narodilo 9 nádherných štěňátek

  • 4 pejsi (1 nestandardní – 3 korunky)
  • 5 feneček (1 nestandardní – zálomek na konci ocásku)

Všechna štěňátka jsou již v nových domovech. Noví pánečci nám posílají spustu fotek a informací o tom, jak se u nich „naše“ malá zlobidla mají. Doufáme, že se jim v nových rodinách bude dařit a budou všem dělat jen samou radost.

45. den

Dnes nás a hlavně štěňátka přijeli navštívit Brychtovi – majitelé Sorbonnka. Byla to skvělá návštěva. Nafotili také úžasné fotky štěňátek. Moc jim děkujeme.

43. den

Pejsci dnes měli vemi náročný den. Poprvé cestovali autem, což se jim však velmi líbilo. Celou cestu spokojeně spinkali. Jeli jsme za paní doktorkou štěňátka naočkovat a otetovat. Všichni byli moc stateční a vše úspěšně zvládli. Sice s drobným kňouráním, ale zvládli. Jsme na ně moc pyšní! Zbytek odpoledne prospali ve svém pelíšku.

35. den

Dnes byli pejsánci poprvé venku. Moc se jim tam líbilo. Prozkoumali celý náš dvoreček. Dováděli, běhali, prali se…. a pak spokojeně usnuli na sluníčku.

Fotky z dnešního dne naleznete  zde

27. den

Dnes proběhlo velké focení štěňátek. U některých bylo velmi obtížné je zdržet na jednom místě. Běhali, skákali, kousali, vrčeli… jen ne a ne se nechat vyfotit :-) Nové fotečky mají ve svých profilech.

4. týden

Ze štěňátek se stávají malí čertíci. Už to nejsou ti hodní andělíčci, co jenom papali a spinkali. Nyní už běhají, štěkají, vrčí, ale hlavně koušou vše, k čemu přijdou – hlavně sebe navzájem. Začínají papat kašičku z granulek, která jim strašně moc chutná. Taky se učí chodit čurat mimo bedničku. To se jim však zatím moc nedaří. Jsou strašně moc šikovní a rostou nám do krásy.

Více fotek zde

18. den

Štěňátka mají za sebou první odčervení a stříhání drápků. Začínají chodit a prozkoumávat bedničku. Už vydávají zvuky podobné štěkotu a ve vzteku, hlavně při boji o mlíčko, na sebe vrčí :-) Je úžasné je pozorovat.

10. den

Štěňátka rostou jako z vody, už váží dvakrát tolik (někteří i více :-) ). Mezi jejich kvičením je již občas slyšet drobný štěkot. Začínají více prozkoumávat svůj pelíšek. Žlutá fenka už dokonce téměř chodí. Dnes se několika štěňátkům začala otevírat očička (žluté, oranžové a červené fence a zelenému pejskovi). Zatím jen malé škvírečky. Je to tak kouzelné, jak nám rostou před očima..

5. den

Dneska se se štěňátkama mazlila i naše nejmenší Romanka. Byla z nich tak unešená, že jsme ji odsud ani nemohli dostat :-) Miminka jsou moc hodná. Stále jenom papají a spinkají. Vždy, když usnou, jde Moira za námi. Avšak jak jen jedno malinko zakňučí, Moiruška ihned běží zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Je úžasná psí maminka….

3. den

Štěňátka stále jenom spinkají nebo papají. Je úžasné je pozorovat. Tak, jak řekly naše malé holky: Je to lepší, než se dívat na televizi :-) Moirinka se o miminka pečlivě stará. Jakmile jen jedno zakvičí, hned už je v pozoru. Vůbec nechce vycházet z pelíšku. Dokonce i jídlo jí tam musíme nosit. Už se moc těšíme, až štěňátka trošku povyrostou a začnou otevírat očička.

Štěňátka mají nové fotky ve svých profilech.

První štěňátko přišlo na svět v manželské posteli :) – Moiru jsme odtud nedokázali dostat. Další štěňátka už Moirinka porodila ve svém novém pelíšku (porodní bedně). Hned od začátku z ní byla vzorná maminka, která se pečlivě stará o svá malá štěňátka. Žasli jsme nad tím, jak si štěňátka již po narození dokáží najít u maminky mlíčko. Všechna jsou nádherná. Jsme na Moirušku i  Sorbonnka moc pyšní.