21.2.2007 – 31.1.2018
Otec: Glenaholm Makatso
Matka: Julia Katama King
Číslo zápisu: ČLP/RR/4633/09
Bonitace: 8.5.2009 – uspěla
Barva srsti: pšeničná, bílá na hrudi
Výška: 67cm
Váha: 35kg
DKK 0/0   DLK 0/0
plnochrupá, nůžkový skus
ocenění: V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Moira je náš první RR. Dříve jsme měli fenku dalmatina, a proto, když nás po dvanácti letech opustila, jsme ihned začali uvažovat nad dalším pejskem. Rhodéským ridgebackem jsme byli již dlouho uchváceni. Nejen jeho důstojným vzhledem, ale hlavně povahou – velkou inteligencí a oddaností ke své rodině.

Moira je typický představitel svého plemene. Je inteligentní, sebevědomá, klidná, neskutečně milující a oddaná své rodině. Miluje dlouhé procházky, projížďky u kola, jízdu autem, ale hlavně dovádění s psími kamarády.

S Moirou chodím pravidelně na cvičák – poslušnost + agility. Velmi ji to baví. O prázdninovém soustředění jsme si vybojovaly 2.místo v táborovém souboji (agility + dogtrekking + desetiboj). V létě jsme se účatnily psího tábora ve Svojanově, kde jsme si procvičily agility, vystavování a také jsme zkusily i sport, pro Moiru dosud neznámý a mnou tolik obdivovaný – coursing. Moira byla ze střapečku tak moc nadšená, že jsem ji téměř ani neudržela na vodítku. Díky svému nadšení a rychlosti získala pohár s 1.místem v coursingu pro začátečníky. Moiruška je velmi učenlivá, proto s ní trénuji i základní prvky dogdancingu. Je to náš miláček rodiny a její kukuč, ten umí obměkčit každého :))

moira1

moira2

moira3

rodokmen