4.4. se  Zanušce narodila 3 nádherná štěňátka

ve vrhu není žádný DS, žádný zálomek, všechna štěňátka mají ridge a jen malé bílé znaky

2 pejsci (standard) + 1 fenka (nestandard – 3 korunky)

(nejmenší pejsek nám bohužel zemřel)


28. den

Naši dva cvalíčci už mají za sebou dvě odčervení a v posledních dnech se toho pro ně hodně událo. Začali jsme je přikrmovat kašičkou z granulek, postupně už teď přecházíme na suché granulky, ať si pěkně potrénují zoubky – které už mají jako piraně. Zatím jsou na kousání nejlepší naše ruce a kalhoty – tahat za ně je pro ně největší zábava :-). Konečně je venku krásné počasí, tak několik hodin denně vždy tráví na zahradě, kde mají možnost se pořádně proběhnout a všechno prozkoumat. Jsou moc šikovní a už chodí čurat a kakat mimo svůj pelíšek – daří se jim to ve většině případů. Užíváme si každou volnou chvilku, kterou můžeme strávit s nimi – jsou opravdu úžasní!

DSC_5673  DSC_5691 DSC_5690 DSC_5684 DSC_5780 DSC_5779

12. den

Štěňátka nám rostou jako z vody, jsou správná dvojka – věčně přitulení k sobě. Už se jim začínají otevírat oči a nejistou chůzí začínají prozkoumávat svět. Oba jsou velcí jedlíci, pejsek je pořádný cvalík (má přes 1500g). Jsou taaak roztomilí. Jsou sice jenom dva, ale maximálně si jich užíváme.

DSC_5480 DSC_5530 DSC_5540

7. den

K tomuto příspěvku jsem se odhodlávala hodně dlouho. Tento den je pro nás velmi smutný. Všechna štěňátka nám krásně prospívala a rostla, až na nejmenšího pejska, který se narodil s tak malou porodní váhou, jakou jsem u štěňátka ještě nezažila. Snažili jsme se ho každý den často přikrmovat a neustále přikládat, aby od Zany pil. Bohužel se nám to moc nedařilo a za den přibíral maximálně 20g. Zany byla celou dobu hodně nervózní, v noci nemohla spát, neustále kňučela, zrychleně dýchala a až úzkostně reagovala na jakékoliv zakňučení štěňátek. Nevěděli jsme, co se děje, vyzkoušeli jsme i homeopatika, která však neměla kýžený účinek. V neděli večer jsme bohužel našli pejska mrtvého. Nevíme, co se stalo, ležel mírně pod Zany, takže možná ho zalehla, nebo byl nemocný, slabý a zemřel sám. Stále to těžce neseme, je nám to líto, ale možná to tak mělo být. Zany se totiž úplně uklidnila, byl to obrat o 180 stupňů ze dne na den. Nejspíš cítila, že je s malým něco v nepořádku a nevěděla, co s tím dělat. Mrzí nás to, ale snažíme se radovat ze zbylých dvou krásných a zdravých štěňátek. Tady jsou poslední fotky a video naší trojky.

DSC_5332 DSC_5381 DSC_5397

2. den

Konečně jsme se dočkali a na světě jsou štěňátka od naší Zanušky. Jsme moc rádi, že jsou všechna zdravá a v pořádku. Zany se o ně vzorně stará, neodejde od nich na krok, proto i jídlo dostává do porodní bedny, aby mohla být neustále se svými štěňátky. Je to úžasná psí maminka a jsme na ni moc pyšní, že vše tak dobře zvládla.

DSC_5243